Parkowa

Ulica Parkowa to jedna z trzech ulic która ma bardzo duży spadek, chociaż zdecydowanym faworytem na pewno jest ulica Rybacka która jest najbardziej stromą ulicą w Siemianicach. Od najniższego do najwyższego punktu ulicy Parkowej jest 11 metrów.

Niewątpliwą zaletą takiego układu jest to, że praktycznie nigdy nie stoi tu woda, a zawsze spływa w stronę torowiska i dalej przez pola w kierunku stawów. Dzięki temu nie ma mowy o kałużach, bajorach czy innych zastoinach wody. Dodatkowo przy takim spadku raczej nie grozi zalanie domów w przypadku bardzo obfitych, intensywnych deszczach. Ale jak to się mówi: nie ma róży bez kolców – zdecydowanie największym mankamentem takiego dużego spadku terenu jest to, że w miesiącach zimowych droga bardzo często pokryta jest błotem pośniegowym, śniegiem, a częstokroć nawet i lodem. Powoduje to duże utrudnienia przy wyjeździe. Nie pomaga nawet to że jest posypana piaskiem z solą to i tak jest ona niebezpiecznie śliska i szczególnie ciężkie pojazdy mają problem z wyjechaniem (Śmieciarka). Duże nachylenie ulicy w stronę zachodnią umożliwia praktycznie z każdego miejsca oglądanie fantastycznych zachodów słońca, a także oglądanie panoramy Słupska oraz dalej na horyzoncie farmy wiatraków. W związku z tym, że społeczeństwo nasze staje się z dnia na dzień coraz bardziej świadome ekologicznie i to nie tylko dotyczy redukcji ilości opakowań plastikowych, ale także inwestycje w kierunku generowania energii bio odnawialnej dlatego szczególnie tutaj na Pomorzu farmy wiatrowe, panele fotowoltaiczne czy solarne stają się widokiem powszechnym.

Piękno ulicy Parkowej polega również na tym, że posiada ona wiele odnóg dlatego przy poszczególnych domkach nie ma dużego natężenia ruchu. Została ona wybudowana w latach 2010-2013 i nazwana Resident Park. Blisko stąd jest zarówno do sklepów spożywczych: „U Michała”, „Alkohole”, „Biedronka” a także na pocztę, kolorowego przedszkola, czy ośrodka zdrowia. Dodatkowym atutem na pewno też jest niedaleko usytuowany bankomat.

 

Zobacz także: