Rzemieślnicza

Każdy z mieszkańców Siemianic ulicę Rzemieślniczą kojarzy przede wszystkim z lokalizacji Poczty. Jednak przy tej ulicy jest również wiele innych ciekawych obiektów. Jednym z nich jest Stadnina Koni, niedawno otwarta przychodnia salus oraz na samym końcu ulicy nieopodal kościoła zlokalizowana Fabryka Mebli. ulica składa się z dwóch części, starcza część jest bardzo wąska, wyminięcie dwóch samochodów osobowych jest trudne, a wyminięcie większego pojazdu, typu autobus, czy ciężarówka – niemożliwe.  Jednak bliskość zabudowań w tym ogrodzeń posesji uniemożliwia poszerzenie ulicy. Nowsza część ulicy jest po remoncie. Nie dość, że jest szeroka, i posiada elegancko wykonane chodniki, to również posiada nowoczesne oświetlenie. Oświetlenie ulicy wykonane jest z lamp zasilanych minielektrowniami wiatrowymi wspieranymi panelami fotowoltaicznymi. Dodatkowo żarówki ledowe sprawiają, że pobór mocy jest stosunkowo nieduży, zatem jest to w 100% ekologiczne rozwiązanie.

Na ulicy Rzemieślniczej należy uważać na progi zwalniające oraz na pieszych,  szczególnie w starszej części ulicy.

Uwaga na niebezpieczeństwo!

Ulica Rzemieślnicza ma niestety 3 bardzo niebezpieczne punkty:

  1. skrzyżowanie z ul. Miejską. Ulica Rzemieślnicza jest w tym miejscu ulicą podporządkowaną, jednak by wyjechać na ul. Miejską niezależnie w którym kierunku należy niebezpiecznie „wynurzyć się” aby mieć dobrą widoczność czy nic nie nadjeżdża od strony zachodniej (wysoki płot zasłania znaczą część drogi) dodatkowo mnogość dodatkowych elementów na które trzeba zwrócić uwagę skutecznie rozpraszają koncentrację kierowcy: przejście dla pieszych, droga rowerowa, próg zwalniający na skrzyżowaniu i wąskie skrzyżowanie.
  2. skrzyżowanie z ulicą Spacerową. Ulica Rzemieślnicza w tym miejscu przecina się z ul.Spacerową niestety skrzyżowanie to jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Siemianicach, gdyż ul. Spacerowa w tym miejscu jest pozakręcana, dodatkowo wąskie skrzyżowanie i bardzo wysoki betonowy płot przy samej drodze bardzo ogranicza widoczność. Niestety dość często dochodzi tutaj do stłuczek.
  3. Skrzyżowanie z ul. Parafialną – trudność przy wyjeździe z ul. Rzemieślniczej, ze względu na żywopłot po prawej stronie znacznie ograniczający widoczność.