Słupska

Jest to główna ulica Siemianic, jej długość to około 1700metrów i jednocześnie jest drogą wojewódzką DW213* Słupsk – Celbowo (Droga ma długość 109 km i przebiega przez 4 powiaty ziemskie: pucki, wejherowski, lęborski i słupski).

Pas drogowy ulicy Słupskiej jest po remoncie i posiada oprócz pasa przeznaczonego do ruchu samochodowego również pas do ruchu pieszego (chodnik) oraz prawie na całej długości drogę rowerową.

Jadąc od strony Słupska mijamy na ul Słupskiej Biedronkę, Sklep Alkohole, Sklep U Michała, rozjazd na Jezierzyce, wiadukt kolejowy, mały sklep ogólnospożywczy, Zespół Szkół im. Czesława Miłosza.

Część budynków zaadresowanych jako ul. Słupska jest „schowana” – jedna odnoga ulicy skręca za szkołą w prawo.

Przy ulicy Słupskiej rośnie bardzo dużo drzew, w tym również topole, które niestety w okresie wiosennym bardzo mocno pylą. Dla podróżnych ważną informacją jest, że odcinek w pobliżu szkoły ma ograniczenie prędkości do 40km / godz. Stoi tam również prędkościomierz pokazujący prędkość nadjeżdżających pojazdów wraz z informacją, czy nie jadą one za szybko. Kawałek dalej jest zlokalizowany  – widoczny z dużej odległości  – fotoradar.  Przed samą szkołą na ul. Słupskiej jest przejście dla pieszych, gdzie bezpieczeństwa dzieci w okresie szkolnym pilnuje i jednocześnie pomaga w przekraczaniu ulicy pan ubrany w pięknie odblaskowe kolory – dumnie nazywany Panem Stopkiem. Dzięki pomocy Pana Stopka (już sama obecność powoduje, że samochody zwalniają) bezpieczeństwo na przejściu bardzo wzrosło.  Od przejścia dla pieszych z Panem Stopkiem już tylko 50 metrów do dużego nowego parkingu gdzie można pozostawić samochód udając się do szkoły czy na Orlik.

Dodatkowo, ulica Słupska ma dwie niespodzianki, o której warto wiedzieć szczególnie jak się przejeżdża przez Siemianice. Pierwsze to przy wyjeździe z Siemianic w stronę Lubuczewa bardzo często, szczególnie wieczorami i wczesną nocą przebiegają zwierzęta. Są to całe stadka dzików, potrafi być nawet po 15 sztuk na raz przebiegających przez drogę z jednej strony lasu na drugą. Dodatkowo drugą niespodzianką (całą dobę) jest patrol drogówki mierzący prędkość tzw. suszarką.

Zobacz także:

*cała droga wojewódzka DW 213 łączy ze sobą miejscowości: Celbowo –  Połczyno – Werblinia – Starzyno – Sulicice – Minkowice – Krokowa – Żarnowiec – Wierzchucino – Choczewo – Żelazno – Borkowo Lęborskie – Wicko – Pobłocie – Główczyce – Żelkowo – Lubuczewo – Swochowo – Siemianice – Słupsk