Przedszkole i Żłobek – przy szkole

W marcu 2019 roku wystartował długo oczekiwany obiekt przedszkolno żłobkowy.  Jest to przedszkole przyoddziałowe z częścią żłobkową i zapleczem socjalno-bytowym. To inwestycja na którą z niecierpliwością czekali wszyscy zainteresowani, tzn. dzieci, rodzice, nauczyciele, samorząd.

W uroczystości otwarcia udział brali radni gminy Słupsk, kierownicy jednostek gminnych, pani wójt Barbara Dykier wraz z kierownictwem urzędu oraz pracownikami, rodzice, goście,media. W ramach tej inwestycji która kosztowała prawie 6 mln. 150 tys. zł, zostały wybudowane trzy oddziały przedszkolne – w sumie 75 miejsc oraz dwa oddziały żłobkowe – po 12 i 24 dzieci – w sumie 36 miejsc. Całkowita powierzchnia budynku – 1231 m2. Budynek wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Uroczystość rozpoczęto od tradycyjnego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia obiektu, następnie nadszedł czas na występy najmłodszych. W przedstawieniu „O królu i królowej” zaangażowani zostali przybyli goście, którzy z zaangażowaniem wcielili się w przydzielone im role. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych podziękowań dla wszystkich osób i podmiotów, które były zaangażowane w realizację projektu przyczyniły się do powstania tej ważnej inwestycji.

1 marca to pierwszy dzień, kiedy pełną parą ruszyło nowe przedszkole i żłobek w Gminie Słupsk. Kolorowe zabawki, interaktywne pomoce, sensoryczne akcesoria, dużo przestrzeni, to istotne elementy tej inwestycji. Przedszkolaki z zachwytem witały nowe, przedszkolne progi, natomiast najmłodsze, żłobkowe maluszki jeszcze z niepewnością zadomawiały się i poznawały nowe otoczenie.

Budynek przedszkola

Budynek jednokondygnacyjny niepodpiwniczony, trzy oddziały przedszkolne – 75 dzieci, dwa oddziały żłobkowe – 36 dzieci, wraz z niezbędnym zapleczem kuchennym i pomieszczeniami pomocniczymi, kotłownia na gaz, budynek wyposażono w instalację fotowoltaiczną, kubatura – 7650,1 m/3, powierzchnia całkowita 1231,02 m2.