Aktualności – czyli co się dzieje w Siemianicach

8 lipca 2020r. Wojewoda Pomorski wydał Zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Słupsk w okręgu wyborczym Nr 8.  Datę wyborów wyznaczono na niedzielę 6 września 2020 r.

Kandydaci: (podani w kolejności alfabetycznej)

1. Pani Agnieszka Klimczak – Komitet Wyborczy Wyborców Agnieszki Klimczak
2. Pani Katarzyna Rodziewicz – Komitet Wyborczy Wyborców Katarzyny Rodziewicz

Granice okręgu:

Okręg wyborczy nr 8 obejmuje w Siemianicach następujące ulice: ul. Agrestowa, Akacjowa, Bratkowa, Brzozowa, Cicha, Czereśniowa, Fiołkowa, Grabowa, Graniczna, Jagodowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Kościelna, Kwiatowa, Lawendowa, Lipowa, Makowa, Malinowa, Miejska, Miętowa, Migdałowa, Modrzewiowa, Ogrodowa, Piaskowa, Pogodna, Przyjazna, Rumiankowa, Rzemieślnicza, Spacerowa, Spokojna, Tęczowa, Wiśniowa, Ziołowa.
Lokal wyborczy: Zespół Szkolno-Przedszkolny, Siemianice, ul. Słupska 42. Głosowanie w lokalu wyborczym odbywać się będzie od godz. 700 do godz. 2100.

***

14.08.2020r.  INWESTYCJE  w Siemianicach: Zakończyła się budowa ulicy Bocznej, natomiast w dalszym ciągu trwa budowa ulicy Pogodnej. Prace rozpoczęto 13.07.2020r. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia drogi, ciąg pieszo – rowerowy, kanalizacja deszczowa a także oświetlenie. koniec inwestycji planowany jest na połowę października 2020.

 

***

19.03.2020r.: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupsku uruchomił telefoniczną pomoc psychologiczną dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz przebywających w kwarantannie domowej. Potrzebujesz pomocy – zadzwoń: 59 842 84 02 lub 887 780 670

***

10.01.2020r.: Już za tydzień: 18 stycznia 2020 (sobota) w Jezierzycach w Kościele Św. Antoniego Padewskiego o godzinie 17.00 odbędzie się 19-sty Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wstęp wolny. Organizatorami są Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Słupsk oraz Gmina Słupsk.

– Na naszym festiwalu będzie można usłyszeć kilkadziesiąt kolęd i pastorałek – tych tradycyjnych polskich, które tak lubimy śpiewać, jak i kompozycji bardziej nowoczesnych oraz zagranicznych – wszystko w ciekawych aranżacjach, gdyż uczestnicy co roku zaskakują nas swoimi pomysłami i poziomem. – mówi dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Zbigniew Gach.

XIX Festiwal ma formułę dwuetapowego konkursu. W pierwszym etapie występują wszyscy uczestnicy spełniający wymagania formalne. Przesłuchania odbędą się w Szkole Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach, ul. Szkolna 3. Początek przesłuchań o godz. 10.00.

***

18.12.2019r.:  W budżecie Gminy Słupsk na rok 2020 pojawiła się pozycja: to inwestycje drogowe i między innymi  są ulice Pogodna i Spacerowa w miejscowości Siemianice.

***

Od kilku lat wystawiony na sprzedaż był Pałac w Lubuczewie (3km) w którym swego czasu była tzw. odwykówka. Jednak pomimo wielu podejść inwestorów oraz systematycznym obniżkom ceny a także wielu ogłoszeniom nie udawało się znaleźć nabywcy pięknego, acz zabytkowego obiektu. Do finalizacji transakcji doszło w 2019 roku. To Gmina Słupsk nabyła od Marszałka województwa pomorskiego pałac, gdzie docelowo planowane jest stworzenie Centrum Usług Społecznych. I już w roku 2020 zaplanowano wykonanie dokumentacji technicznej i projektowej tego miejsca oraz rozpoczęcie remontu budynku.

***

Już od września 2019r. startuje nowe skrzydło w Szkole Podstawowej w Siemianicach. Dzięki temu dzieci będą chodziły tylko na pierwszą zmianę.

***

1.06.2019r. zamiast festynu rodzinnego odbył się szkolny festyn sportowy w Zespole Szkół w Siemianicach.

***

20 maja 2019r. , grupa licząca 15 uczniów i 2 nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Siemianic wyruszyła autokarem ze Słupska do Niemiec w celu rozpoczęcia projektu E-YOU. Wyjazd ten miał poszerzyć wiedzę polityczną uczestników, wzmocnić ich świadomość europejską oraz praw obywateli Unii Europejskiej. W projekcie uczestniczyła także niemiecką grupa uczniów ze szkoły średniej w Heppenheim, z którą wspólnie rozwiązywano różne zagadki i zadania, a także brano udział w wielu warsztatach. Uczniowie doskonalili także swoje umiejętności w języku angielskim, który był głównym narzędziem komunikacji.

Reklama:


***

Zobacz starsze >>>